Porady, jak wybrać biuro księgowe?

28/02/2017 Kategorie: Aktualności, Biznes, Polska
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Prowadzisz firmę? Masz nieźle prosperujący biznes? Zatem wiesz, jak ważne są finansowe i wszelkie inne rozliczenia. Jeśli nie zajmujesz się tym sam, powinieneś wiedzieć, jak ważne jest wynajęcie odpowiedniego biura księgowego.

kasa fiskalna

Mówi się, że trzon firmy stanowią finanse, a raczej sposoby ich rozliczania. Oznacza to, że wiele zależy od księgowego, który się tym zajmuje. Prowadzisz samodzielnie księgowość swojej firmy? Wiesz, zatem, ile zachodu to zajmuje. Jeśli jednak nadal szukasz odpowiedniego biura rachunkowego, zaufanej osoby, której będziesz mógł powierzyć interesy swojego przedsiębiorstwa, podpowiadamy, jak je znaleźć. Dzięki kilku wskazówkom znajdziesz miejsce idealne.

Co, gdzie i kiedy?

Zanim zdecydujesz się na podjęcie jakiejkolwiek współpracy, zorientuj się w kilku szczegółach. Jak długo biuro działa na rynku, jakie ma referencje, opinie. Dowiedz się, czy pracujący tam pracownicy są odpowiednio wykwalifikowani. Warto zapytać, jakie szkolenia przechodzili ostatnio pracownicy. Jeśli dość często na nie uczęszczają, masz pewność, że są na bieżąco z obowiązującymi przepisami. Kolejną istotną rzeczą jest również czas pracy biura. Nawet, gdy otwarte jest ono do godziny np. 17, zapytaj czy będziesz mógł liczyć na pomoc po godzinach ich pracy. Czasami może się zdarzyć, że będziesz musiał podjąć ważną decyzję czy doradzić się w istotnych dla firmy sprawach, po godzinach pracy albo też w weekendy.

Nowe technologie

Potrafią znacznie ułatwić życie, dlatego warto zapytać czy biuro z nich korzysta. Dzięki temu masz non stop wgląd w Twoje dokumenty, które są uaktualniane na bieżąco. Masz czas, aby odpowiednio zareagować i w każdej chwili coś zmienić, np. dorzucić jakieś koszty do wydatków firmy. Obecnie nowoczesne rozwiązania, pozwalają szybko reagować i wprowadzać zmiany. To z kolei z pewnością przyniesie zysk Twojej firmie.

Zakres usług

To ważna sprawa. Zorientuj się, jakie dokładnie usługi proponuje biuro rachunkowe, z którym chcesz podpisać umowę. Pamiętaj, że cena nie zawsze idzie w parze, z jakością. Wiele biur oferuje kompleksowe usługi np. http://tax-in.com.pl. To świetne rozwiązanie, ponieważ oszczędzasz czas. Masz możliwość skorzystania z doradztwa biznesowego, podatkowego czy konsultacji rachunkowej, księgowej, finansowej w jednym miejscu. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze. Otrzymasz, bowiem wszystkie porady w jednym miejscu od specjalistów, którzy znają się na tym i pracują w branży od lat. Nie masz potrzeby szukania innego biura czy księgowej, która oferuje takie usługi, jakie w danej chwili potrzebujesz.

Oceń ten artykuł

Porady, jak wybrać biuro księgowe?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
  1. Dębska pisze:

    Ja akurat przy wyborze sprawdzałam certyfikaty i ukończone szkolenia bo chcę wiedzieć czy ktoś po prostu skończył rachunkowość, czy jednak siedzi w temacie. Sama przegoniłam etatową księgową bo zaczęła robić błędy. Przeniosłam się do biura Kasprzyk i Niziołek bo spełniło wszystkie moje oczekiwania.

  2. Marta pisze:

    Prowadziłam księgowość sama, dopóki nie zaczęło mi na nią brakować czasu. Artykuł porusza ważne kwestie potrzebne przy wyborze biura. Większość z nich uwzględniałam i ja, choć nie wszystkie, więc czegoś się tu uczę. 😉 Koniec końców wybrałam Tax Care, gdzie przeważyła możliwość załatwienia wielu kwestii online, oszczędność na czasie i kasie. No i to duża firma, która na rynku jest od lat, więc mi nie znikną z dnia na dzień.

Dodaj komentarz