Sytuacja w USA zmierza do porozumienia budżetowego? Widać znaczący postęp w negocjacjach

13/10/2013 Kategorie: Aktualności, Finanse publiczne, Gospodarka, Świat
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Możliwe, że dziś nastąpi przełom w negocjacjach. Amerykańscy senatorowie poinformowali, że negocjacje są na kluczowym etapie, a politycy bliscy porozumienia dotyczącego budżetu państwa oraz zwiększenia limitu długu publicznego.

rezydencja prezydenta Stanów Zjednoczonych

Jeszcze nie wiadomo czy kompromis uzyska poparcie Izby Reprezentantów

Po wielu dniach kryzysu w Stanach Zjednoczonych pojawia się iskierka nadziei na pozytywny finał. Kilkadziesiąt godzin trudnych negocjacji w amerykańskim senacie przyniosło w końcu pierwsze dobre wiadomości. Harry Reid Przywódca Demokratów ogłosił osiągnięcie dużego postępu, natomiast jego odpowiednik ze strony Republikanów Mitch McConnell potwierdził, że negocjatorzy mają za sobą udany dzień.

Nieoficjalni informatorzy donoszą, że porozumienie może zostać wypracowane jeszcze dzisiaj. Jeśli przyjmie się to optymistyczne założenie nastąpi zakończenie częściowego paraliżu administracji federalnej a także limit zadłużenia Państwa zostanie zwiększone o kwotę która powinna wystarczyć do połowy lutego.

Niższa izba niezadowolona

Forma wypracowanego kompromisu nie zadowala natomiast niższej izby amerykańskiego parlamentu. Konserwatywni Republikanie zarzucają przywódcą z Senatu kapitulacje oraz pominiecie podstawowych żądań jakim było przesunięcie w czasie realizacji popieranej przez prezydenta reformy ubezpieczeń zdrowotnych. Jednakże aby porozumienie doszło do skutku muszą się na nie zgodzić obie izby parlamentu.

Oceń ten artykuł

Sytuacja w USA zmierza do porozumienia budżetowego? Widać znaczący postęp w negocjacjach

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
  1. Jerry90 pisze:

    To co się tam dzieję to jest jakaś komedia. To nawet u nas nie mają takich problemów; wystarczy jeden kreatywny księgowy.

  2. Wenturas pisze:

    Jestem ciekawy co się stanie jak nie dojdą do porozumienia i co to spowoduje, bo sytuacja w USA wygląda coraz mniej ciekawie.

Dodaj komentarz