Wybieramy program do fakturowania

01/09/2017 Kategorie: Aktualności, Biznes, Handel
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Firma Mega-Tech oferuje bardzo łatwe w obsłudze i niezwykle funkcjonalne programy do fakturowania, przeznaczone dla małych i średnich firm: Faktura Small Business (FSB) oraz Faktura Small Business Handel (FSBH). Dlaczego warto skorzystać z tej oferty? Sprawdziliśmy.

Zalety programów FSB oraz FSB HANDEL

Aplikacje mają przejrzysty interfejs i są szybkie w działaniu. Można je łatwo spersonalizować (wczytać logo i pieczątkę firmy, dobrać czcionkę, wygląd i zawartość dokumentów), wybrać formy płatności, jednostki miary, walut itp., a ponadto oznaczać własne dane za pomocą znaczników i kolorów. Podczas wystawiania faktury programy (po wpisaniu numeru NIP klienta) łączą się z bazą GUS i automatycznie pobierają jego dane. Ponadto, zapisują je w kartotece jeszcze przed sporządzeniem faktury, co znacznie ułatwia i przyspiesza jej wystawianie. Stworzone dokumenty można drukować (również w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim) i przesyłać klientom pocztą elektroniczną. Aplikacje współpracują z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych, a ponadto umożliwiają generowanie różnych zestawień, analiz i statystyk, co znacznie ułatwia zarządzanie firmą. W przypadku utraty danych (na skutek awarii, czy zawirusowania), można je łatwo odzyskać z kopii bezpieczeństwa (po uprzednim wykupieniu funkcji eArchiwum).

kasa fiskalna

Krótka charakterystyka programu Faktura Small Business.

Aplikacja jest przeznaczona dla firm prowadzących działalność handlową i usługową. Pozwala ona na łatwe i szybkie wystawianie różnego rodzaju dokumentów (również w walucie obcej), jak choćby Fakturę Uproszczoną, Zaliczkową, PRO-forma, Cykliczną, Marża, Złom, Końcową, MK – metoda kasowa, Korektę, Refakturę oraz paragony fiskalne. W programie można prowadzić kartotekę klientów oraz kartotekę towarów i usług, co znacznie usprawnia wystawianie faktur i paragonów fiskalnych oraz sporządzanie ofert i zamówień. Dane w kartotece można filtrować, co przyspiesza wyszukiwanie informacji. Bardzo przydatną funkcją programu jest możliwość eksportu klientów i towarów do arkusza kalkulacyjnego, np. Excela w celu poddania ich dalszej obróbce statystycznej.

Właściwości programu Faktura Small Business Handel

Program jest przeznaczony dla firm prowadzących działalność handlową i usługową oraz produkcyjną. Można w nim dodatkowo sporządzić fakturę WDT, Eksportową, Wewnętrzną, czy dowód sprzedaży oraz wygenerować zamówienie dla dostawcy. Aplikacja posiada wszystkie funkcje wersji FSB, poszerzono ją jednak o moduł magazyn (dzięki czemu można kontrolować stany magazynowe i sprawnie sporządzać remanenty), kompletację (możliwość tworzenia nowego produktu z kilku innych), kartotekę zakupów (wprowadzanie do programu faktur i rachunków oraz generowanie PZ, co umożliwia pilnowanie stanów magazynowych), dokumenty kasowe (automatyczne generowanie dokumentów KP, KW, BP, BW) oraz integrację ze sklepem internetowym. FSBH posiada również moduł JPK.

Który program do fakturowania wybrać?

Decyzja zależy od wielu czynników. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w zależności od profilu działalności przedsiębiorstwa, wymagane są określone funkcje programu. Firmom produkcyjnym poleca się wybór programu z funkcją magazynu. Z kolei podmioty, które eksportują swoje towary, powinny zakupić program do fv, posiadający opcję fakturowania w obcym języku i walucie.

Oceń ten artykuł

Wybieramy program do fakturowania

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz