Wynajem długoterminowy przyciąga małe i średnie firmy

06/03/2014 Kategorie: Biznes
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Długoterminowy wynajem pojazdów staje się w naszym kraju usługą coraz bardziej znaną. Zgodnie z informacją prasową udostępnioną przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów – znajomość usługi wynajmu długoterminowego deklaruje blisko 80% małych i średnich przedsiębiorców. Warto zauważyć, że jeszcze pięć lat temu wiedzę o usłudze potwierdzało niewiele ponad 50% takich przedsiębiorstw.

Opel Corsa

Widać zatem wyraźnie, iż przedstawiciele sektora MSP przez lata swojej działalności, stale poszukują rozwiązań alternatywnych do posiadania firmowych aut na własność. Obecnie, aż 35% przedsiębiorców woli wynajmować samochód niż być jego właścicielem.

Tendencja zmierza w bardzo dobrym kierunku, ponieważ auto wynajmowane jest w stanie przynosić takie same korzyści w biznesie, co samochód będący własnością firmy. Wzrost świadomości w powyższym zakresie zdecydowanie przybliża polskie przedsiębiorstwa do firm rozwijających się w krajach Europy Zachodniej, gdzie usługa wynajmu pojazdów jest niemal powszechna i doskonale znana od wielu lat.

Wynajem długoterminowy alternatywą dla nabycia firmowego samochodu na własność

Posiadanie auta na własność ma oczywiście szereg plusów. Jednak, niekoniecznie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Firmowy samochód ma bowiem głównie za zadanie zarabiać na siebie oraz zaspokajać bieżące potrzeby przedsiębiorstwa.

Tymczasem, samochody funkcjonujące w firmach dość szybko ulegają zużyciu, co powoduje, że przedsiębiorcy będący ich właścicielami są zmuszeni dokonywać odsprzedaży. Ta z kolei, zdarza się być kłopotliwa, a dodatku nieopłacalna.

W przypadku wynajmu długoterminowego problem ten praktycznie nie istnieje. Samochód po okresie obowiązywania umowy można wprawdzie odkupić, ale jest to kwestią zupełnie dowolną. W większości wynajmów, zawarte umowy przewidują zwrot auta stronie finansującej. W czasie trwania umowy spłaca się zatem jedynie zużycie pojazdu do jego wartości rynkowej. Ryzyko wartości końcowej to już kwestia strony finansującej.

Odchodzimy od przywiązania do posiadania

Polska jest krajem o głęboko zakorzenionej tradycji. Przywiązanie do posiadania na własność określonych przedmiotów ugruntowały liczne przemiany polityczno – gospodarcze oraz bolesne doznania narodowe występujące na przestrzeni dziejów. Na szczęście, w ostatnim czasie wizja tego, co bardziej korzystne zdaje się wychodzić na prowadzenie i Polacy zaczynają dostrzegać, iż zamiast posiadać – można po prostu mieć. Firmy korzystające z długoterminowego wynajmu pojazdów osiągają kompleksowe oszczędności. Są to nie tylko wymierne oszczędności finansowe i brak blokady firmowego kapitału, ale także zyski w postaci zaoszczędzonego czasu i pełnej wygody.

Ponadto, dzięki omawianej usłudze firmowe floty stają się wyróżnikiem dla niewielkich przedsiębiorstw i dają możliwość wyposażenia w samochód służbowy pracowników każdego szczebla. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów podaje, że aż 93% mikro, małych i średnich przedsiębiorców może aktualnie pochwalić się liczbą służbowych aut do 20 sztuk.

Wybierzmy wiarygodnego partnera

Przed zawarciem umowy o długoterminowy wynajem pojazdu warto przyjrzeć się przynajmniej kilku ofertom firm proponującym tego rodzaju usługę i wybrać partnera godnego zaufania. Na szczególną uwagę zasługuje firma Avis, którą w 1946 roku założył w USA Warren Avis. To, co zdecydowanie wyróżnia wspomnianą firmę – to jakość świadczonych usług i dążenie do zaspokojenia indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klientów. Firma posiada w swojej ofercie usługi wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego. Będąc światowej klasy wypożyczalnią samochodów jest w stanie zagwarantować Klientom w pełni kompleksową obsługę i sprawić, że każdy przedsiębiorca znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie. W ramach usługi Avis Lease, polegającej na wynajmie długoterminowym można liczyć na:

  • darmowe parkingi na wszystkich polskich lotniskach;
  • całodobową pomoc Avis Assistance;
  • kompleksową usługę zarządzania flotą;
  • samochód zastępczy tej samej wielkości;
  • korzystne zniżki w ramach sieci działającej w Polsce i zagranicą;
  • szybką reakcję na bieżące potrzeby i ich błyskawiczną realizację;

· możliwość wynajmu samochodu dostawczego lub samochodu z kierowcą.

Avis posiada swoje biura w 25 największych miastach Polski i dysponuje ponad 1500 samochodami. Aby zaczerpnąć więcej informacji na temat prezentowanej firmy oraz poznać ofertę wynajmu długoterminowego pojazdów należy odwiedzić stronę internetową leasing samochodów – www.avislease.pl. Pod tym adresem każde małe i średnie przedsiębiorstwo znajdzie propozycję odpowiednią właśnie dla siebie.

Oceń ten artykuł

Wynajem długoterminowy przyciąga małe i średnie firmy

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz