post

Sondaż przeprowadzony przez Doloitte wskazuje, że tylko co trzeci klient oczekuje rzeczywistego kontaktu z pracownikami i/lub doradcami bankowymi. Reszcie wystarcza na ogół kontakt e-mailowy, czat lub telefoniczne centrum obsługi klienta.

mbankW sumie badania objęły nieco ponad 1200 osób, które stały przed wyborem nowego produktu finansowego lub w niedalekiej przyszłości mają podjąć taką decyzję.

Z analizy badań wynika, że klienci odwiedzają stacjonarne placówki banków bardzo rzadko. Szacuje się, że w ciągu dnia przez komórkę bankową przewija się ok. 10 klientów, a to coraz częściej niepokoi bankowców. Poza tym, wielu odwiedza bank tylko dlatego, że została do tego zmuszona np. w celu podpisania dokumentacji, a nie z własnej potrzeby.

Pracownicy walczą o zainteresowanie. Klienci nie mają czasu na odwiedziny w placówkach bankowych

Warto przypomnieć, że pracownicy instytucji finansowych od lat walczą o zainteresowanie swoich klientów, zapraszając do wizyt w oddziałów w celu przedstawienia indywidualnej oferty, negocjacji warunków wybranych produktów finansowych itd. Zdaniem wiceprezesa Alior Banku, tj. Krzysztofa Czuby wynika, że klienci oczekują co prawda bezpośredniego kontaktu z bankiem, ale już nie tam, gdzie jest jego siedziba, a w każdym miejscu, w którym znajduje się klient; stąd wynika rosnąca popularność telefonicznych centrów obsługi klienta.

Ekonomiści zaznaczają, że w efekcie liczba placówek bankowych w centrach polskich lat będzie regularnie malała. Szacuje się, że w ciągu kilku najbliższych lat ich liczba zmaleje nawet o 30 % – trend ten będzie widoczny szczególnie w największych polskich aglomeracjach.

One thought on “Z centrów polskich miast znikną placówki bankowe?

  1. Czekam na to od lat. Polskie samorządy nie zrobiły dosłownie nic, żeby do centrów miast wróciło życie i niewielki biznes. Przedsiębiorcy pozamykali kawiarnie, restauracje, bo nie wytrzymali konkurencji ze strony banków, które stać na opłacanie najbardziej prestiżowych lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *