Załóż rachunek maklerski przez Internet

24/01/2014 Kategorie: Finanse osobiste, Fundusze, Giełda, Gospodarka
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

W dzisiejszych czasach wiele spraw załatwiamy w trybie zdalnym, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii internetowych. Można dzięki temu bez wychodzenia z domu zrobić zakupy, zarejestrować się do lekarza rodzinnego, zapisać się w kolejkę w Urzędzie Miasta, opłacić rachunki, czy na przykład wziąć szybki kredyt. Internet pozwala także na korzystanie z oferty banków i biur maklerskich.

warszawska Giełda Papierów Wartościowych

Najlepszym tego przykładem jest rachunek maklerski na stronie internetowej www.mdm.pl. Dom Maklerski mBanku, do którego należy ta strona, daje klientom indywidualnym i instytucjonalnym, możliwość otwarcia rachunku inwestycyjnego albo w placówce biura maklerskiego, albo właśnie w trybie online. Jak tego dokonać?

Zakładanie rachunku maklerskiego w formie zdalnej

Jedną z alternatyw przy zakładaniu rachunku maklerskiego w Domu Maklerskim mBanku jest wybór zdalnej metody. Na stronie www.mdm.pl znajduje się formularz, pozwalający na otwarcie konta maklerskiego w trybie online.

Po wpisaniu w okno wyszukiwarki adresu www.mdm.pl, należy znaleźć na stronie internetowy formularz zakładania rachunku maklerskiego. Po wypełnieniu wszystkich jego pól, z klientem kontaktuje się kurier, w celu umówienia wygodnego dla klienta miejsca i czasu dostarczenia dokumentu pełnomocnictwa do zawarcia umowy. Kurier Domu Maklerskiego mBank weryfikuje tożsamość klienta na podstawie ważnego dowodu osobistego, a następnie klient powinien podpisać pełnomocnictwo, które kurier zabiera ze sobą. Również drogą pocztową dostarczane jest pełnomocnictwo od klienta do biura maklerskiego mBanku, gdzie podpisywana jest umowa i zakładany rachunek maklerski. Na koniec, Dom Maklerski mBanku pocztą wysyła do klienta komplet dokumentów, w tym dane do logowania do serwisu internetowego.

Co daje klientowi rachunek maklerski w mBanku?

Dzięki założeniu rachunku maklerskiego za pośrednictwem strony www.mdm.pl klient otrzymuje od mBanku dostęp do bieżących komentarzy sesyjnych, do ponad 250 opracowań analitycznych miesięcznie, analizy technicznej w czasie rzeczywistym, czy też do kompleksowych profilów spółek. Rachunek maklerski pozwala na wszechstronne inwestowanie na giełdzie, na rynku forex, czy na rynkach surowców.

Oceń ten artykuł

Załóż rachunek maklerski przez Internet

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz