Dochód pasywny – jak zacząć?

14/11/2023 Kategorie: Domowe finanse, Finanse osobiste
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Zastanawiasz się jak włożyć raz ciężką pracę, ale później nic nie robić a co miesiąc zyskiwać dodatkowe pieniądze? Jeżeli tak jest, no to ten artykuł jest, dla Ciebie stworzony. Dowiesz się, z niego jakie są pomysły stworzenia dodatkowego źródła dochodu tak zwanego dochód pasywny.

fot. zgodnie z licencją Unsplash

Czym jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to dochód z jednej pracy ciągnący się przez parę miesięcy. Przykładowo wykonujesz jedną pracę i za tą jedną pracę zyskujesz dochód do 12 miesięcy. Tym jest takowy dochód pasywny.

5 pomysłów na dochód pasywny.

Zanim jednak przejdziemy do naszej listy. Pamiętaj, że wykorzystując, kilka pomysłów jesteś, w stanie założyć kilka dochodów pasywnych, które miesięcznie będą dla Ciebie przynosić jakieś zyski.

  1. Biznes MLM.

Jest to dość znany rodzaj biznesu do zarobku pasywnego. MLM jest to skrót od procent od sprzedaży innych, czyli inaczej znany jako piramida.

O co chodzi w tego typu biznesie?

Wyobraź sobie firmę, która płaci Ci za sprzedaż jej produktów. Sprzedajesz, ich produkty za 100 zł a Ty otrzymujesz, od nich 10 zł.

Dodatkowo takie firmy zatrudniają pracowników na zasadzie właśnie piramidy, gdzie dla współpracowników na wyższym szczeblu zawsze skapuje określony procent od sprzedaży tych na niższym.

Zakładając wówczas, jeżeli to ja Ciebie jako pracownika danej firmy zwerbuje, to będziesz, pode mną i będziesz wykonywać tę samą pracę co ja.

Jednakże to Ty otrzymasz 10 procent od sprzedaży tak samo, jak ja od firmy, ale ja otrzymam dodatkowe 5 procent z Twoich zarobków za zwerbowanie Ciebie.

Jeżeli już rozumiesz, no to wiesz, że czym więcej masz, zwerbowanych osób tym więcej dostajesz, wówczas zamiast 10 zł za 100 zł sprzedanych produktów otrzymujesz, dodatki a taki zarobek jest, w stanie przynieść nawet do 5.000 zł w zależności od ilości czasu poświęconego w tym biznesie.

  1. Urządzenia samoobsługowe.

Każdego dnia, każdy z nas pije i je, prawda? Czasem zdarzy się tak, że czekasz na pociąg czy w pracy masz przerwę i stoją tam urządzenia samoobsługowe, prawda? Jest to ciekawy pomysł na dochodowy biznes bądź właśnie źródło dodatkowego biznesu.

Zysk na takich maszynach w zaskoczeniu możesz osiągnąć naprawdę dobre pieniądze, jeżeli maszyna jest postawiona w odpowiednim miejscu i oferujesz w niej ciepłe napoje jak kawa, czy innego elementu napoje nawet w niskich cenach.

Pamiętaj jednakże, żeby, na tym zarobić musisz postawić w dość dobrej lokalizacji, czyli tam, gdzie jest pełno ludzi i są oni głodni bądź spragnieni, jak jakieś centrum handlowe, czy dworzec.

  1. Blog.

Blog to kolejny ciekawy pomysł na dochód pasywny, ale jest on bardziej wymagający i musisz poświęcić mu o wiele więcej czasu, jednakże taka praca również popłaca do stworzenia kolejnego dochodowego pomysłu na dochód pasywny.

  1. E-booki i kursy.

Jeżeli jesteś opanowany w jednej z dziedzin, na przykład z marketingu Online warto pomyśleć o stworzeniu kursu i e-booku. Możesz sprzedawać je na własnej stronie albo na portalach, które temu służą jak udemy, czy allegro, olx. Warto wspomnieć, że to kolejny ciekawy dochodowy biznes na dochód pasywny!

  1. Wykup i wynajem mieszkania.

Jest to dość kosztowny i to dość mocno biznes z dochodem pasywnym, ale po kilku miesiącach się opłaci. Ceny idą, do góry a Ty mając, parę mieszkań jesteś w stanie wynajmować je za niższe pieniądze. Zawsze wówczas będziesz, miał chętnych a Ty zawsze na tym będziesz, zarabiał dopóki nie sprzedaż mieszkań. Jest to ostatni pomysł na dochodowy biznes. Jednak nie martw, się jest, ich o wiele więcej, dlatego też pamiętaj o naszych propozycjach!

Oceń ten artykuł

Dochód pasywny – jak zacząć?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz