Ile zarabia fryzjer?

07/09/2022 Kategorie: Biznes, Rynek pracy
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Ilość powstających salonów fryzjerskich rośnie w lawinowym tempie. Dziś młodzi i zdolni czeladnicy lub mistrzowie w tym fachu otwierają własną działalność, gdyż chcą przekuć swoje umiejętności w intratny biznes. Obecnie branża beauty wciąż pnie się w górę w rankingach najbardziej opłacalnych sektorów. Czy rzeczywiście zawód fryzjera się opłaca? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi w dzisiejszym artykule.

Ile zarabia fryzjer z własnym salonem?

Na początek musimy wskazać na ważne rozróżnienie. Zyski płynące z wykonywania zawodu fryzjerskiego różnią się w zależności od tego, czy jedynie jesteśmy pracownikiem salonu, czy prowadzimy własną działalność gospodarczą.

  1. Fryzjerzy na etacie.


Pracownik, który świadczy usługi fryzjerskie w salonie swego pracodawcy, statystycznie na swoim koncie zobaczy kwotę 3400-5000 zł brutto. Właściciele salonów argumentują to tym, że pracownik na etacie, w przeciwieństwie do swego pracodawcy nie musi martwić się o wiele ważnych kwestii. Nie musi współpracować z dostawcami, negocjować cen, martwić się o wynajem lokalu czy składki ZUS. To bezpieczeństwo i spokój mają jednak cenę. Fryzjerzy etatowi nie mają tak dużego wpływu na politykę firmy czy rozbudowę oferty salonu. Jeśli posiadają wysokie kwalifikacje, np. w doczepianiu takich włosów: https://sagatia.pl/kategoria-produktu/doczepiane-wlosy/, które obecnie zyskują na popularności, mogą czuć frustrację, gdy właściciel salonu nie będzie skłonny tej usługi dołączyć do oferty. W ten sposób wysokie umiejętności pracownika nie będą rozwijane, a ciekawa praca stanie się przykrym i rutynowym obowiązkiem. Często takie sytuacje stają się asumptem do tego, by zrezygnować z bezpiecznego etatu na rzecz własnego salonu fryzjerskiego.

  1. Fryzjer pracujący we własnym salonie.


Jak już wspominaliśmy, własny biznes to duża odpowiedzialność i wiele zagwozdek na głowie. Jednak, czy warto stanąć w szranki z przepisami i podatkami? Jakie kwoty mogą zrekompensować przedsiębiorcom ich trud?

Jak podają statystyki, średni miesięczny dochód właściciela salonu fryzjerskiego sięga około 5000 zł na rękę. Warto jednak wskazać, że renomowany salon, taki, w którym znajdziemy m.in. nowoczesne sprzęty, może zarobić nawet kilkanaście tysięcy za miesiąc pracy. W branży usługowej zawsze liczą się umiejętności. Dlatego właściciele własnych salonów część zarobionych pieniędzy przeznaczają na szkolenia i wciąż podwyższanie swych kwalifikacji czy poszerzanie oferty. Aby dziś zarabiać solidne kwoty, należy znać rynek, dostosowywać się do niego. Ta zasada obowiązuje również we fryzjerstwie. Nie ukrywajmy, że dziś fryzjerstwo to przede wszystkim usługi dedykowane kobietom. Dlatego, także wystój salonu ma znaczenie. Im wyższej klasy lokal i poziom obsługi, tym wyższe stawki w ofercie salonu fryzjerskiego. Z tego względu właściciel zakładu fryzjerskiego musi część zysków regularnie przeznaczać na modernizację lokalu.

Ile zarabia fryzjer męski?

Choć fryzjerstwo wciąż wśród opinii publicznej to domena kobiet, warto wiedzieć, że dziś rynek męskiego fryzjerstwa dynamicznie się rozwija. Jak grzyby po deszczu tworzą się wciąż nowe zakłady fryzjerskie, które oferują usługi męskiej części klientów. Dużą popularnością cieszą się również salony barberskie, oferujące kompleksowe usługi pielęgnacji brody i włosów. Dlatego i tutaj możemy liczyć na pokaźne zyski. Dobrze prosperujący salon może przynieść kwoty nawet rzędu 10 000 zł. Oczywiście w takim biznesie najlepiej połączyć swoją pasję do fryzjerstwa z usługami golibrody, gdyż jedynie wtedy jesteśmy w stanie zarobić na tyle, by kwota miesięcznego utargu nas satysfakcjonowała. Usługi fryzjerskie dla mężczyzn to wciąż nieodkryty ląd, nie tylko przez samych fryzjerów, ale także przez klientów.

Fryzjerstwo może stanowić opłacalny biznes. Jednak jak zawsze ważne jest, by nie porywać się z motyką na finansowe słońce, ale starannie przygotować biznesplan. Ważne są także umiejętności, które powinniśmy wciąż doskonalić i rozwijać, by nadążać za modą i naszymi klientami.

Oceń ten artykuł

Ile zarabia fryzjer?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz