Inwestowanie w złoto i srebro – dlaczego warto kupować kruszce z mennic LBMA?

04/05/2024 Kategorie: Domowe finanse, Finanse osobiste
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Inwestując w kruszce, nawet na niewielką skalę, bardzo ważny jest wiarygodny partner. Inwestorzy szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo transakcji – również zakupów złota online – a także na elementy, które potwierdzają autentyczność metali szlachetnych. Szukając dystrybutora złota lokacyjnego, warto zatem wybierać oferty tylko tych mennic, które współpracują ze sprawdzonymi producentami sztabek inwestycyjnych oraz monet bulionowych. Mowa o członkach prestiżowej grupy LBMA! Czym ona jest i dlaczego warto kupować złoto z mennic LBMA?

LBMA – co to właściwie jest?

LBMA (London Bullion Market Association) to Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców, którym jest powszechnie rozpoznawalna organizacja zrzeszającą przede wszystkim producentów złota inwestycyjnego. Członkami LBMA są znane mennice i rafinerie zajmujące się tworzeniem złota lokacyjnego w postaci sztabek oraz monet bulionowych. Jakie są jednak misje London Bullion Market Association?

LBMA to niezależna organizacja akredytacyjna, która jest gwarancją autentyczności oraz najwyższej jakości wyrobów inwestycyjnych wykonanych w złocie. Ponadto LBMA działa jako swoisty głos globalnego rynku metali szlachetnych, sprawując rolę kontaktową zarówno dla regulatorów, jak i inwestorów, dystrybutorów złota oraz klientów. Misją organizacji LBMA jest zatem szeroko rozumiana działalność na rzecz odpowiedzialności społecznej biznesu związanego z produkcją złota inwestycyjnego.

Mennice LBMA – Twój gwarant autentycznego złota!

Mennice LBMA uznawane są przez inwestorów za gwarantów, którzy dostarczają najwyższej jakości produkty inwestycyjne, czy to złote sztabki lokacyjne, czy też złote monety bulionowe. Do tej prestiżowej organizacji przynależą m.in. takie znane mennice i rafinerie złota, jak:

● C.Hafner,
● Münze Österreich,
● Perth Mint,
● Rand Rafinery,
● Royal Canadian Mint,
● United States Mint.

Wymienieni producenci często wprowadzają nowości technologiczne w branży, podwyższając standardy nie tylko produkcji złota oraz samej jakości sztabek i monet, ale również procesów dotyczących transportu, zabezpieczania czy dystrybucji. Złoto akredytowane przez LBMA to zatem prawdziwy gwarant autentyczności i doskonałe źródło produktów inwestycyjnych, pozwalających na ochronę kapitału m.in. w czasach inflacji. Dodać warto, że „złoto LBMA” jest niesamowicie trudne, a wręcz niemożliwe do podrobienia!

Gdzie kupić złoto lokacyjne z mennic LBMA? Postaw na ofertę Mennicy Skarbowej!

Organizacja LBMA nie tylko obecna jest wśród producentów złota, ale ma znaczenie również dla dystrybutorów sztabek i monet bulionowych. Marki, które sprzedają na polskim rynku kruszce z akredytacją LBMA, cieszą się doskonałymi opiniami zarówno doświadczonych inwestorów, jak i tych początkujących. Doskonałym przykładem jest Mennica Skarbowa oraz jej bogata oferta produktów inwestycyjnych dostępnych dla różnych klientów, również tych detalicznych. Z jej propozycją złota LBMA można zapoznać się m.in. w sklepie internetowym, który pozwala na szybki i bezpieczny zakup:

  1. Złota inwestycyjnego: sztabek złota, złotych monet bulionowych, złota niesortowanego, złotych numizmatów kolekcjonerskich.
  2. Srebra inwestycyjnego: sztabek srebra, srebrnych monet bulionowych, srebra niesortowanego, srebrnych numizmatów kolekcjonerskich.
  3. Diamentów inwestycyjnych.
  4. Platyny i palladu – bardzo popularnych po złocie i srebrze kruszyw inwestycyjnych, których wartość rynkowa stale rośnie.
  5. Drogocennej biżuterii czy zegarów.
Oceń ten artykuł

Inwestowanie w złoto i srebro – dlaczego warto kupować kruszce z mennic LBMA?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz