Jak kupować ubrania?

10/02/2022 Kategorie: Domowe finanse, Finanse osobiste
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Klasyczne bluzy, sportowe marynarki, joggersy – co znajduje się w Twojej szafie? Z pewnością wiesz, że nasz wizerunek ma ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni – przechodnie, znajomi, ale także współpracownicy i partnerzy handlowi. Jak dobrze skomponować garderobę, nie wydając przy tym fortuny? Dzisiaj porozmawiamy o tym, co powinno znaleźć się w dobrze skomponowanej garderobie.

Jak dobrze dobierać ubrania?

Jedną z najważniejszych rzeczy, od której trzeba zacząć, jest określenie swoich potrzeb. W tym celu możesz zadać sobie pytania:

  • Jaki prowadzę styl życia?
  • Czy moja praca wymaga ode mnie ścisłego dress code’u?
  • Czy moje ubrania łatwo się niszczą?
  • Czy są ubrania, w których odczuwam dyskomfort?

Po zdiagnozowaniu swoich priorytetów możesz przejść do tego, co już znajduje się w Twojej szafie. Jeśli co ranek stajesz przed swoją garderobą i mówisz sobie „Znów nie mam co na siebie włożyć!” to znaczy, że Twoja szafa jest prawdopodobnie źle skompletowana.

Najważniejszym składnikiem dobrej garderoby jest baza – ubrania typu basic. To odzież stonowana, pozbawiona wzorów, o prostym, klasycznym fasonie. W jej skład wchodzą klasyczne bluzy, koszulki z krótkim i długim rękawem, tradycyjne koszule i jednolite spodnie. Mając w swojej szafie zaledwie po dwie sztuki każdej z nich, możesz stworzyć kilkanaście oryginalnych stylizacji, w których zawsze będziesz wyglądać dobrze.

Do ubrań basic możesz dobierać szereg dodatków, takich jak marynarki, swetry, płaszcze, czy akcesoria. To one będą decydowały o ostatecznym charakterze Twojego stroju. Ta zasada obowiązuje zarówno w pracy, jak i czasie wolnym, kiedy zależy nam na swobodnym i komfortowym ubiorze.

Czy warto kupować drogie ubrania?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona: i tak, i nie. Dlaczego? Tu wszystko zależy od tego, z jakich materiałów wykonane są kupowane przez Ciebie ubrania. Przykładowo, drogie marynarki mogą być wykonane zarówno z wysokogatunkowej wełny, jak i nieprzepuszczającego powietrza poliestru.

Ważne podczas zakupów jest czytanie składów odzieży. Najlepszym wyborem zawsze będą propozycje wykonane z włókien naturalnych, takich jak bawełna, len, czy wełna. Tkaniny poliestrowe, czy akrylowe mogą sprawiać nam dyskomfort podczas poruszania się i zwiększać potliwość.

Zależy to jednak od tego, przy jakich ubraniach zostały one użyte. Przykładowo, podszewka w marynarce wykonana ze sztucznego włókna zawsze będzie złym pomysłem. Warto jednak pamiętać, że domieszki elastanu są z kolei niezwykle praktyczne – zapewniają elastyczność tkaniny i sprawiają, że jest ona mniej podatna na zagniecenia.

Jak widzisz, to nie cena dyktuje to, czy ubranie, na które się zdecydowałeś, jest wysokiej jakości. Przy podejmowaniu decyzji zakupowych najważniejszy jest rodzaj materiału oraz fakt, czy ten produkt będzie dobrze komponować się z resztą Twojej garderoby pod względem stylu, kolorystyki i wzornictwa.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci co nieco przy kolejnych zakupach i ochroni przed podjęciem niewłaściwych decyzji. Powodzenia!

Oceń ten artykuł

Jak kupować ubrania?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz