Krugerrand sposobem na bezpieczną inwestycję

28/04/2014 Kategorie: Finanse osobiste
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Jednym ze sposobów inwestowania w złoto jest zakup monet bulionów. Po dokonaniu takiego wyboru trzeba podjąć kolejną decyzję, czyli nabyć odpowiednią monetę. Szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszy się Krugerrand. Sprawdźmy, co jest tego powodem.

Krugerrand

Historia złotej monety: Krugerrand

Geneza nazwy Krugerrand jest związana z dwoma elementami. „Kruger” wziął się od nazwiska Paula Krugera, który był prezydentem Republiki Transwalu, wchodzącej w skład Republiki Południowej Afryki. Rządy polityka przypadły w czasie odkrycia w jego kraju olbrzymich pokładów złota. Oblicze Paula Krugera umieszczono na awersie monety. Jako pochodzenie drugiego człony nazwy wskazuje się zazwyczaj Rand – walutę RPA oraz łańcuch górski Witwatersrand. Na rewersie Krugerranda znajdziemy antylopę springbok – symbol regionu.

Popularność monety bitej (z 22-karatowego złota próby 916) od 1967 roku tłumaczy się unikatową trwałością i pięknem wykonania.

Krugerrand jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż inne monety ponieważ posiada domieszkę miedzi, która nadaje mu specyficznego wybarwienia. Chociaż Krugerrand pełni także rolę środka płatniczego w RPA, to nie ma nominalnej wartości – szacuje się ją na podstawie zawartości złota. Na rynku można zakupić monety o różnej wadze, nie tylko jednej uncji trojańskiej, ale i 1/2, 1/4 czy 1/10.

Gdzie kupić monety Krugerrand?

Osoby zainteresowane nabyciem Krugerranda uczynią to bez większych trudności. Złote monety w MoneyNow to właśnie opisywany Krugerrand oraz dukat austrowęgierski. W ofercie firmy znajdziemy również sztabki złota. Warto zaglądnąć na stronę internetową http://www.moneynow.pl/ i sprawdzić inne propozycje spółki należącej do międzynarodowej korporacji Dollar Financial Corp. MoneyNow przychodzi z pomocą również wtedy, gdy potrzeba szybkiej gotówki. Korzystne pożyczki gotówkowe oraz pod zastaw złota czy kredyty (także dla małych firm) otrzymasz szybko i bez zbędnych komplikacji. Co najważniejsze, zawierane transakcje są bezpieczne z poszanowaniem praw klientów.

Oceń ten artykuł

Krugerrand sposobem na bezpieczną inwestycję

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz