Oprogramowanie firmowe. Jakie do księgowości, jakie do zarządzania projektami?

22/03/2017 Kategorie: Aktualności, Biznes
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Systemy firmowe w dzisiejszych czasach i dobie powszechnej informatyzacji są bardzo ważne szczególnie w przypadku firm szybko rozwijających się, które potrzebują do poprawnego funkcjonowania wyspecjalizowanych systemów informatycznych.

Zadaniem systemu informatycznego jest uproszczenie procedur związanych z produkcją, magazynowaniem, księgowaniem, sprzedażą, zarządzaniem organizacją pod kątem kadr i płac, oraz stałą kontrolą danych dotyczących firmy. Programy firmowe są często nazywane systemami ERP, które stanowią kompleksowe rozwiązania dla rozbudowanych firm działających w wielu branżach i dziedzinach.

Programy magazynowe:

Firmowe zarządzanie stanem magazynowym jest bardzo istotne głównie dla tego że wiedza jaką posiadamy na temat własnych zasobów stale aktualizowana daje nam przewagę nad podejmowaniem ważnych decyzji dotyczących dalszych zakupów. Bez systemów zarządzania magazynem możliwości podejmowania rozsądnych decyzji w oparciu o twarde dane były by mniej możliwe.

Programy rachunkowe:

Ten rodzaj programów jest stosowany powszechnie w biurach rachunkowych, ale również firmach które chcą się uniezależnić od korzystania z zewnętrznych firm. Program rachunkowy zapewnia nam przede wszystkim bezpieczeństwo danych, które posiadamy w naszej firmie jak i przyspiesza prace księgowej jednocześnie zmniejszając koszty.

Programy gastronomiczne:

To idealna opcja dla każdej firmy gastronomicznej prowadzącej własną restaurację, szczególnie w przypadku kiedy firma ta dopiero zaczyna swoją działalność. Prowadzenie restauracji to praca po kilkanaście godzin dziennie co sprawia jednocześnie że nadmiar obowiązków może przytłoczyć i sprawić że o czymś zapomnimy. Programy gastronomiczne dają nam możliwość stałej kontroli nad restauracją procesami zatrudnienia, przechowywania produktów w spiżarni i listy zakupów, które musimy przeprowadzić. Taki system odciąża właściciela i pracowników dzięki czemu możemy znaleźć więcej czasu na przygotowywanie potraw dla gości, oraz rozszerzanie działalności o nowe lokalizację i dania.

Ogólna informatyzacja firmy sprawi że nasze przedsiębiorstwo będzie działać znacznie szybciej i sprawniej generując jednocześnie mniejsze koszty które pomogą w późniejszym rozwoju przedsiębiorstwa. Zestawienie korzyści i strat jakie poniesiemy wprowadzając system ERP zawsze daje wynik na plus w dłuższej perspektywie czasu dzięki czemu jest on opłacalny.

Oceń ten artykuł

Oprogramowanie firmowe. Jakie do księgowości, jakie do zarządzania projektami?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen
  1. Anita pisze:

    Warto zainwestować w jeden system, który wdroży się w całej firmie (np. taki http//sykom.pl). Ma to kilka zasadniczych zalet. Przede wszystkich mamy pewność że wszędzie będą spójne i aktualne informacje, przy kilku różnych programach nie ma szans zapanować nad tym żeby zawsze do wszystkich wprowadzać informacje jednocześnie i w takiej samej postaci. Jeden system jest też zazwyczaj tańszy niż kilka mniejszych – zazwyczaj płaci się jedną opłatę za opiekę serwisową i aktualizacje.

Dodaj komentarz