Rozwój sprzętu sklepowego

06/03/2018 Kategorie: Aktualności, Biznes
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

Bez wątpienia robienie zakupów jest dziś wygodniejsze niż kiedyś. Również praca obsługi w sklepach jest prostsza. Wszystko za sprawą nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Mowa tutaj o nowoczesnych kasach fiskalnych oraz innego rodzaju sprzęcie, wykorzystywanym w sklepach. Na uwagę zasługuje zresztą nie tylko sam sprzęt, ale również to, jak poszczególne urządzenia ze sobą współdziałają.

kasa fiskalna

Samodzielne urządzenia sklepowe

Dawniej wagi sklepowe i kasy fiskalne były urządzeniami działającym zupełnie niezależnie od siebie. Dzisiaj natomiast w większości sklepów są one ze sobą całkowicie zintegrowane. Dzięki temu, łatwiejsze jest robienie zakupów jak i obsługa klientów. Nie jest już konieczne ustawianie się w kolejce do wagi przed udaniem się do kasy. Dzisiaj najczęściej ekspedientki ważą towar przy kasie kładąc go na wadze i wciskając odpowiedni numer oznaczający dany owoc czy warzywo. Ważne jest, że po zważeniu do razu cena nabijana jest na paragon.

Warto zauważyć, że również inne urządzenia niezbędne w sklepach są zintegrowane z kasami. Wydaje się, że szczególnie ważne jest, iż do kas podłączane są dzisiaj terminale płatnicze. Coraz więcej osób preferuje płatności kartą od płatności gotówkowych. Dlatego też, obecność terminali płatniczych w sklepach coraz częściej staje się po prostu niezbędna. Warto zauważyć, że coraz częściej terminale podłączane są do kas fiskalnych bezprzewodowo.  Jest to duże ułatwienie, a w przypadku niektórych lokali wręcz konieczność. O ile w sklepach rozliczenie następuje przy kasie, czyli w pobliżu kasy fiskalnej, o tyle np. w restauracjach często rozlicza się klientów przy stolikach,. Niezbędne są wtedy przenośne terminale, które można połączyć z kasami fiskalnymi tylko bezprzewodowo, poprzez bluetooth lub wi-fi.

Samoobsługowe kasy fiskalne

Warto równie,zwrócić uwagę, iż coraz częściej spotykane są dzisiaj kasy samoobsługowe. Są to nowoczesne urządzenia, przy pomocy których klienci samodzielnie kasują towary i uiszczają opłaty. Niewątpliwie, tego rodzaju kasy muszą posiadać specjalne wyposażenie. Chodzi tutaj miedzy innymi o instalowanie kamer, niezbędnych do zapobiegania kradzieżom. Ponadto, kasy tego typu nie tyle połączone są z terminalami, co zwykle posiadają je wbudowane.

Oceń ten artykuł

Rozwój sprzętu sklepowego

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz