Sport na proste plecy – jak wzmocnić naszą postawę?

06/10/2021 Kategorie: Aktualności
Autor: redaktor naczelny
Czytanie tego artykułu zajmie Ci 5 min

W związku z siedzącym trybem życia wiele osób ma problemy z kręgosłupem, które rzutują na ich codzienne funkcjonowanie. Dobrym pomysłem na zwiększenie swojej sprawności, polepszenie sylwetki i wzmocnienie postawy będzie aktywne spędzanie wolnego czasu. Zobaczysz ile dobroci płynie z uprawiania sportu!

Aktywność wzmacniająca kręgosłup

Obok wszelkich wizyt u lekarzy oraz fizjoterapeutów, stoi nasza aktywność w wolnych chwilach. Jeśli nie będziemy uprawiać sportu, a jedynie leżeć się przed telewizorem, to nasz organizm nie odzyska swojej dawnej sprawności. Ruch wydziela w naszym mózgu endorfiny, które wprowadzają nas w pozytywny nastrój i poprawiają jakość snu w nocy. Jeśli chcesz lepiej funkcjonować to postaw na większą aktywność w ciągu dnia!

Pływanie świetnie wpływa na odciążenie naszego kręgosłupa i rozluźnienie mięśni. Dzięki wyporności wody odciążane są Twoje krążki międzykręgowe, postawa jest wzmacniana, a Ty trzymasz plecy proste, przy jednoczesnej aktywności kończyn górnych i dolnych. Relaks oraz zmniejszenie wszelkich dolegliwości bólowych są gwarantowane!

Jeśli interesujesz się strzelaniem, lubisz średniowieczne klimaty i zawsze chciałeś spróbować mierzyć do tarczy – łucznictwo jest wprost dla Ciebie! Przy strzelaniu obowiązkowe jest trzymanie odpowiednio stabilnej i prostej postawy, która gwarantuje zwiększenie celności. Ucząc się strzelać, możesz nawet zlikwidować lub zmniejszyć niektóre skrzywienia. Niezwykle się opłaca!

Jogging jest sportem przynoszącym bardzo szybkie efekty, jednak zawsze w odpowiednim obuwiu. Nasz kręgosłup znajduje się wówczas w swoim fizjologicznym ustawieniu, a to sprzyja jego rozluźnieniu i regeneracji. Najlepiej będzie postawić na równe i proste drogi leśne, które dopełnią ćwiczenia ogromnym dotlenieniem organizmu. Nie pożałujesz żadnej przebieżki!

Nordic walking jest najpopularniejszym sposobem na aktywne spędzanie czasu i wzmocnienie postawy. Dzięki trzymanym kijom nasz kręgosłup zostaje odciążony, a my wzmacniamy mięśnie, które go stabilizują. Prawidłowo ustawione, proste plecy i praca wszystkich kończyn pomagają zwiększyć kondycję oraz koordynację ruchową. Kije w dłoń!

Dlaczego sport jest tak ważny

Wiele osób nie docenia korzyści płynących, chociażby z samego spaceru. Nasz kręgosłup ma wokół siebie zabezpieczenie w postaci mięśni pleców i brzucha. Aby go wzmacniać, niezbędne są ćwiczenia uelastyczniające oraz rozciągające. Dzięki wymienionym wyżej aktywnościom sportowym nasze mięśnie będą z powodzeniem podtrzymywać kręgi i zapobiegać wszelkim dolegliwościom bólowym.

Chcąc osiągnąć najszybsze efekty, powinieneś się skupić na dyscyplinach niewymagających dużego nakładu siły mięśniowej. Nie mogą być także typowo wysiłkowe oraz przeciążające. Trening siłowy może nasilić ból i spowodować pogłębienie uszkodzeń. Wybierajmy odpowiedzialnie i zawsze zaopatrujmy się w odpowiedni, profesjonalny sprzęt, który pozwoli nam prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci w wyborze dyscypliny. Wymienione zostały najbardziej popularne i zalecane, które dadzą Ci przyjemność oraz efekty w postaci odciążonego kręgosłupa. Nie ma na co czekać, zacznij już dzisiaj!

Oceń ten artykuł

Sport na proste plecy – jak wzmocnić naszą postawę?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz