Załóż rachunek maklerski przez Internet

24/01/2014 10:040 komentarzy

W dzisiejszych czasach wiele spraw załatwiamy w trybie zdalnym, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii internetowych. Można dzięki temu bez wychodzenia z domu zrobić zakupy, zarejestrować się do lekarza rodzinnego, zapisać się w kolejkę w Urzędzie Miasta, opłacić rachunki, czy na przykład wziąć szybki kredyt. Internet pozwala także na korzystanie z oferty banków i biur maklerskich.

warszawska Giełda Papierów Wartościowych

Najlepszym tego przykładem jest rachunek maklerski na stronie internetowej www.mdm.pl. Dom Maklerski mBanku, do którego należy ta strona, daje klientom indywidualnym i instytucjonalnym, możliwość otwarcia rachunku inwestycyjnego albo w placówce biura maklerskiego, albo właśnie w trybie online. Jak tego dokonać?

Zakładanie rachunku maklerskiego w formie zdalnej

Jedną z alternatyw przy zakładaniu rachunku maklerskiego w Domu Maklerskim mBanku jest wybór zdalnej metody. Na stronie www.mdm.pl znajduje się formularz, pozwalający na otwarcie konta maklerskiego w trybie online.

Po wpisaniu w okno wyszukiwarki adresu www.mdm.pl, należy znaleźć na stronie internetowy formularz zakładania rachunku maklerskiego. Po wypełnieniu wszystkich jego pól, z klientem kontaktuje się kurier, w celu umówienia wygodnego dla klienta miejsca i czasu dostarczenia dokumentu pełnomocnictwa do zawarcia umowy. Kurier Domu Maklerskiego mBank weryfikuje tożsamość klienta na podstawie ważnego dowodu osobistego, a następnie klient powinien podpisać pełnomocnictwo, które kurier zabiera ze sobą. Również drogą pocztową dostarczane jest pełnomocnictwo od klienta do biura maklerskiego mBanku, gdzie podpisywana jest umowa i zakładany rachunek maklerski. Na koniec, Dom Maklerski mBanku pocztą wysyła do klienta komplet dokumentów, w tym dane do logowania do serwisu internetowego.

Co daje klientowi rachunek maklerski w mBanku?

Dzięki założeniu rachunku maklerskiego za pośrednictwem strony www.mdm.pl klient otrzymuje od mBanku dostęp do bieżących komentarzy sesyjnych, do ponad 250 opracowań analitycznych miesięcznie, analizy technicznej w czasie rzeczywistym, czy też do kompleksowych profilów spółek. Rachunek maklerski pozwala na wszechstronne inwestowanie na giełdzie, na rynku forex, czy na rynkach surowców.

Skomentuj tę publikację